Czy jestem uzależniona od technologii ?

Uwaga, cytat z wikipedii:

“Jesse Cook jest kanadyjskim gitarzystą, urodzonym w Paryżu, reprezentującym styl new flamenco. W swojej twórczości łączy funky jazz i muzykę latynoską z szeroko pojętą muzyką świata, szczególnie specjalizując się w gatunku rumba flamenco.”

Nie spodziewałam się, że tak długo będę musiała czekać na tę myśl, która będzie na tyle godna, by ją opisać tu, na blogu.

Witam Was serdecznie :)

Dzisiejszy dzień jest trochę szalony. Obudziłam się rano, by mieć dłuższy dzień…

O godzinie 9:00 zasiadłam przed moim smartfonem by przejrzeć Instagrama. Zaczęłam obserwować, komentować, lajkować. Pomiędzy instagramowym szaleństwem zaglądałam do laptopa, by poczytać ploteczki, przejrzeć facebooka. Dziwi mnie łatwość z jaką opisuję, co robiłam. I tak spoglądając na godzinę, widziałam jak czas mijał – 10:00, 10:40, 11.15, 11:50 aż w końcu nadeszła godzina 12:00.

Spędziłam 3 bezproduktywne godziny na “odmóżdżaniu” się. Ten czas nie wniósł nic do mojego życia i poczułam ogromną złość, że miałam wolne po to, aby nie robić nic – aby wpaść w pułapkę technologii…

Postanowiłam, że dość tego, zwłaszcza że jestem na nogach od 6:30 (jak każdego dnia). Wstałam, odłożyłam laptopa, zeszłam na parter do salonu, podgrzałam sobie jedzenie i włączyłam telewizor. Na tym spędziłam kolejną godzinę, gdyż by znaleźć coś ciekawego trzeba latać po tych kanałach. Najbardziej bawi mnie gdy już znajdę fajny program i nagle leci reklama! To jest dopiero frajda!

Poszłam do kuchni i uderzyło we mnie. Uważam się za osobę dość staroświecką, choć z drugiej strony interesują mnie nowości i technologia. Zdałam sobie sprawę jak bardzo technologia rządzi moim życiem. Zamiast tracić na tym czas, mogę poczytać książkę, uczyć się nowych rzeczy, zastanowić się nad życiem(tak to wymaga skupienia i odłączenia się od świata), pograć na gitarze lub zwyczajnie poświęcić czas rodzinie i przyjaciołom.
Technologia niestety ma ogromny wpływ na nas, widzę to na swoim przykładzie. Po spędzeniu godziny przed laptopem czy telefonem, czuję się ogłupiona. Zauważyłam, że ciężko mi myśleć, podejmować poważniejsze tematy, zamykam się. Nie wiem na jakich zasadach to działa, ale łatwo się od tego uzależnić. Czuję się niczym ofiara indoktrynacji. Cieszę się, że prawie nie oglądam telewizji (około raz w miesiącu), a we własnym mieszkaniu planuję mieć tylko telewizor, by, gdy najdzie mnie ochota na obejrzenie filmu czy serialu, móc obejrzeć sobie na dużym ekranie.

Bardzo gorąco polecam Wam zapoznać się Brianem Tracym. Oglądam jego wykłady już od dwóch miesięcy i naprawdę dużo się nauczyłam (choć dużo jeszcze przede mną). Dodatkowo zakupiłam jego książki, jedną już przeczytałam i dziś zabieram się za kolejną. Nie będę opisywać o czym mówi, ale jeśli zależy Ci na rozwoju osobistym, nabraniu siły umysłowej i, by ktoś pokazał Ci kolejny etap życia, gdzie zaczniesz wyraźniej patrzeć na świat, polecam, wygoogluj tego Pana. :)

Poniżej, trochę mnie (proszę wybaczyć).


 


A jakie jest Wasze podejście do technologii ? Co myślicie o dzisiejszym podejściu do życia?

Pozdrawiam,

Patrycja

Advertisements

2 thoughts on “Czy jestem uzależniona od technologii ?

  1. Podzielam Twoje zdanie w temacie technologii. Straciłam przez to parę lat życia i wiem jaki to pochłaniacz czasu . Cieszę się, że tak idealnie nazwałaś to co się dzieje “ogłupianie” i masz zupełną rację, również czuję się jakby ktoś odjął mi inteligencji haha. Co gorsza.. zagubienie po utracie takiej ilości czasu (jakby ktoś wybudził mnie ze snu zimowego) jest błędnym kołem, bo próbując przypomnieć sobie na czym straciło się tyle czasu mijają kolejne cenne minuty.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s