Gdy chcę zrobić coś do jedzenia, a nie mam czasu (jestem leniwy)

Posłuchaj:

Witam Was w ten przemiły, deszczowy wieczór.
Jak Wam mija czas ?

5ac2c-4021070_460s-jpg

Jeżeli jesteś tak samo leniwy jak ja (pn-pt), a marzy Ci się jadać zrobione przez siebie posiłki, to zapraszam do lektury. Na razie dzielę się dwiema krótkimi poradami (tak po koleżeńsku), jak sobie ułatwić życie.

1. Wstajesz w weekend z rana, zaglądasz do lodówki a tam nic ?

67d20-zawsze-niewyspana

Jeśli jesteś takim samym typem leniwca, który wyszukuje sobie ułatwień, gdzie się tylko da, warto moi drodzy, wieczór wcześniej zaopatrzyć się w makles jaj. Jak to ? Dlaczego ? Uważam, że jajecznica z rana, to najłatwiejszy, najszybszy i najsmaczniejszy sposób na pożywne śniadanie.

Dziś miałam leniucha a chciałam zjeść coś na szybko i fajowego. Znalazłam w lodówce dwa plastry szynki, więc użyłam sobie jednego. I tak proszę państwa, wbiłam na patelnię 4 jajka, porozdzierałam plaster szynki na malutkie kawałki (byłam zbyt leniwa i moje oczy były jeszcze zbyt zamknięte by ją pokroić), dodałam soli, pieprzu i jakiejść przyprawy do kurczaka. Dobre są też zioła prowansalskie lub samo oregano. I to tyle! Nic więcej nie trzeba. Wstawiłam na ogień, pomieszałam 5 minut i przyznam, że to była chyba najsmaczniejsza jajecznica jaką dotąd zrobiłam ! :P

2. Jeśli wracasz po pracy zmęczony, nic Ci się nie chce (zwłaszcza gotować), wiem jak się czujesz !

857af-27

Od kilku miesięcy prawie codziennie w pracy mam gotowy obiad lub jakąś sałatkę (sałata, pomidor, kurczak itp. oczywiście w małych ilościach – lubię być oszczędna). I moi znajomi z pracy dziwią się, że mi się chce gotować.
Jeśli masz możliwość trzymania obiadu w lodówce – zdradzę Ci swój sekret ! Co niedzielę robię zakupy na cały tydzień (w sensie jakieś owoce, warzywa, mięso), tak by po pracy nie chodzić do sklepu i kontrolować swoje wydatki. I nie kupuję tego dużo.
Np., brokuły i kurczak.
Sałata, pomidor, albo w tesco w Anglii można zakupić taką mieszankę kapust, marchewki za 1,25 funta. Oczywiście trzeba to spożyć jak najszybciej (około dwóch dni). Przyzwyczaiłam się do nie wybrzydzania, nauczyłam się jeść to samo 2 dni pod rząd.

A więc, co do gotowania : gotowanie brokuł zajmuje około 20 minut. Jeśli masz dostęp do piekarnika i jakiejś blaszki lub jak ja naczynia żaroodpornego, to super ! Sreberko kładziesz na naczynko, wrzucasz przykładowo 4 piersi(jedna na dzień), nalewam oleju, trochę wody, i w tym przypadku doprawiam czym mam(sól, pieprz, zioła, inne przyprawy), przykrywam sreberkiem i wkładam do piekarnika 180 st-200 st na pół godziny. I jeśli uda mi się brokuły wstawić i kurczaka jednocześnie, mam tylko pół godziny. W tym czasie zazwyczaj idę do toalety (prysznic, inne pierdoły) i gdy wychodzę, wszystko jest gotowe, odcedzam, wyłączam i już. Idę spać.

Do naczynia żaroodpornego możemy również wrzucić obrane plastry ziemniaków, marchewki lub płaty ryby.
Jeśli nauczysz się jeść mniej a częściej, robić sobie większe porcje, które rozłożysz na dwa, trzy dni, zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy.
Ostatnio też zaczęłam robić sobie sałatki, tzw “śmieciówki”. Warzywa jakie mam w lodówce, podpieczony kurczak (nie cierpię gotowanego), przyprawy. I mam jedzenie na kolejne dwa dni.

Regularne posiłki (ok. co trzy godziny), piję przynajmniej ok. litra wody dziennie, odrzuciłam spożywanie margaryny, nie smażę na oleju, przynajmniej 3 godziny przed snem nie jem, ograniczyłam słodycze, jem owoce. I tak oto w 4 miesiące ciężkiej pracy schudłam 7 kg. 70kg to już przeszłość !

Niestety, nie mam aktualnych zdjęć, oprócz jednego z “poprawin” sprzed tygodnia, niestety moja sylwetka nie jest tu zbyt widoczna.

To tyle proszę państwa. Wiem co jem i dodatkowo czuję się świetnie.

Miłego wieczoru !

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s