Czas na refleksje.


Dużo emocji rodziło się w moim sercu, wiele myśli na temat życia, nas – kobiet przelatywało przez moją głowę, jednak nie wiedziałam jak ubrać je w słowa pisane. Dziś, z kubkiem przepysznej herbaty, usiadłam przy laptopie. Słucham właśnie Metronomy. Ta piosenka dziś przemawia do mnie. Tego mi było trzeba, relaksu. 

My kobiety. Delikatne, przemiłe, pełne ciepła… Czy silne, zdystansowane i niezależne ? Myślę, że nie istnieją kobiety tak zimne, że aż mrozi krew w żyłach na sam ich widok z odległości 2 mil. Każda z nas ma w sobie kruche serduszko. I choć kryjemy je dobrze na co dzień, wierzę, że wieczorem, przy lampce dobrego wina, marzymy, by ktoś je odkrył. Niestety, nasz problem polega na tym, że wstydzimy się przyznać, że potrzebujemy wsparcia. Dzisiejszy świat wymaga od nas więcej i więcej, nieprawdaż ? Wysprzątaj, wypierz, ugotuj, wychowaj, nakarm i pracuj ! Ach i zarabiaj ! Kochaj ! I panuj nad wszystkim !

Seriously, ?!

Myślę, że tą wielofunkcyjność, narzuciłyśmy sobie same. Tak, tak myślę. A dlaczego ? Bo z każdym rokiem, chcemy być coraz bardziej niezależne. Cóż w tym złego, że kobieta chce niezależności i nie chce być gorsza od mężczyzny ? Otóż nic ! Jednak dlaczego dokładać sobie status perfekcyjnej pani domu ? Przecież można coś wybrać, z czegoś zrezygnować. A jeśli chcemy tego wszystkiego, to warto pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi, a perfekcyjne panie domu tak naprawdę nie istnieją. To iluzja stworzona przez media.

Ona, zapracowana za dnia, on może robić “nadgodziny”, by dogadzać swoim sympatiom i odwrotnie. Co to zdanie oznacza ? Hmmm… To zdanie, to moja wizja dzisiejszych małżeństw, rozpadające się po kilku latach. Nie wszystkich oczywiście, ale cóż… Statystyki potwierdzają…

Zbyt dużo obowiązków i pieniędzy, zbyt mało czasu i romantyczności sprawia, że zapominamy o miłości, a pamiętamy o seksualności. To gubi współczesnych ludzi. Chcemy rozwoju, uczyć się, pracować, odnosić sukcesy. Nie rozumiem tylko jednego. Dlaczego w takim razie najpierw brać ślub, mieć dzieci, a potem skupiać się na karierze ? Przecież to nie współgra ze sobą. Uważam, że najpierw powinno robić się karierę, a potem w miarę lepszej stabilizacji życiowej, układać resztę. Bo skąd wziąć czas dla rodziny, gdy musisz studiować i pracodawca wymaga od Ciebie pracy na pełen etat i dodatkowo z nadgodzinami ? Nie masz czasu ! Jesteś zły/a ! Sfrustrowany/a ! Nikt Cię nie rozumie ! Dziecko płacze, żona/mąż narzeka, że nie masz dla niej/niego czasu.
Uciekasz… W ciemny kąt intymności. Jednak nie z ukochaną osobą.

Pesymistyczne spojrzenie ? Raczej “reality”. Brudna, smutna rzeczywistość, można rzecz. Jest to smutne zjawisko. Zapominamy, że mówić jest łatwo, jednak wykonywać obietnice – już trudniej. Jeśli zobowiązujemy się do czegoś, powinniśmy się tego trzymać. Bo jeśli nie, jesteśmy po prostu niesłowni.

Advertisements

4 thoughts on “Czas na refleksje.

 1. straszne ale racja, czasami wydaje nam sie ze musimy podołać całemu światu przypodobac się partnerowi czy rodzinie, cały czas cos pokazywać i się zmuszać, z tymi dziecmi jest różnie.. obserwuje się to o czym piszesz ale też kobiety ktore zostały matkami ok 40stki. jesli chodzi o małżeństwo, mam mały staż małżenski bo tylko 4 mce (minie jutro ;p) ale z moim M jestem już 6 lat i wiele razem przeslismy wiemy na co nas stać znamy swoje wady, małżeństwo powinno byc wspolną decyzją przemyslaną pewną na zawsze. :)

  Like

 2. Dokładnie. Powinno być decyzją przemyślaną, bo to już coś na całe życie. Gratuluję Ci Justyna i życzę Wam wytrwałości, do końca ! :)
  Dlatego napisałam, że nie do każdego musi się to odnosić, bo ludzie są różni. Ja siebie nie widzę w małżeństwie i z rodziną, bo choć kocham, jestem jeszcze zbyt egoistyczna i marzę o karierze.
  Myślę, że instytucja małżeństwa straciła dziś na ważności i powadze. Ludzie traktują je jak miejsce, do którego mogą wejść i wyjść.

  Like

 3. Dokładnie mamy tyle rzeczy do ogarnięcia i to normalne że czasem nie wszystko musimy wykonać idealnie :)
  najważniejsze aby dać sobie czasem chwilę odpoczynku nie myśląc o niczym :)
  pozdrawiam ciepło:*
  zapraszam do nas:
  world-of-crazy-sisters.blogspot.com/

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s